Dilekçe Komisyonu Genel Kurulunun kararı ile kurulan Gıda Bankacılığının Araştırılması ve Yaygınlaştırılmasını İnceleme Alt Komisyonunun yaklaşık 1 yıldır süren çalışmaları neticesinde ülkemizde israfın önlenmesi ve gıda bankacılığı uygulamalarının yaygınlaştırılması amaçlı sonuç toplantısı, İlgili tüm kurumlar ve Vakfımızın da katılımı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonunda gerçekleştirildi.

Daha önce Yerinde İnceleme Ziyaretleri kapsamında Vakfımızı ziyaret eden komisyon Başkan ve üyeleri tarafından iyi uygulama örneği olarak rapor edilen Tepebaşı Sosyal Market Uygulamasını anlatma fırsatı bulduğumuz toplantıda, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Sayın Mihrimah Belma SATIR Başkanlığında komisyon üyeleri, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Türk Kızılayı, TÜSİAD, TOBB, TURMOB, TİM ve diğer paydaşları temsilen katılan üst düzey bürokrat ve yöneticiler ile Tepebaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını temsilen Vakıf Müdürümüz Tolga GÜLMEZ yer aldı.

Vakıf Müdürümüz ve beraberindeki heyet ayrıca Sosyal Market Uygulaması hakkında komisyonda bir sunum gerçekleştirdi. Özellikle israfın önlenmesi üzerine ülkemizin geleceğine yönelik yapılan bu çok önemli çalışma neticesinde Vakfımızca uygulanan gıda bankacılığı sisteminin yaygınlaştırılarak israfın önüne geçilmesi ile ilgili yapılabilecek yasal düzenlemeler ele alındı. Bu noktada iyi uygulama örneği kabul edilerek gerçekleşmesi muhtemel yasal düzenlemelere katkı sağlayan Vakfımız, alanında öncü, çağdaş ve vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile sosyal politikalara yön veren mevzuatın gelişimine destek vererek örnek olmaya devam etmektedir.

Vatandaşlarımıza, Sosyal Market Uygulamasında emeği geçen tüm çalışanlarımıza, Vakıf yönetim organımız olan Mütevelli Heyet Üyelerimize, Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Tepebaşı Kaymakamı ve Vakıf Başkanımız Sayın Salih Keser’e Tepebaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak teşekkürlerimizi sunarız.