Tepebaşı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının koordinatörlüğünde yürütülen “Hayal Et” adlı projesi kapsamında, Multiple Skleroz (MS) hastası 17 yaşındaki Batuhan Isıyel’in Eskişehirsporlu futbolcularla buluşma hayali gerçek oldu.

Vakıf müdürü Yasin Özkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından desteklenen ailelerin çocuklarına hayallerini bir mektupla yazmaları ve proje için hazırlanan kutuya atmaları istendiğini, bu mektupların vakıf tarafından değerlendirildiğini söyledi.

Yüzlerce çocuğun hayalini gerçekleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Özkaya, şöyle konuştu:

“Bu kapsamda hazırlanan kutudan çıkan mektuplardan biri 17 yaşındaki MS hastası Batuhan Isıyel’e aitti. Batuhan rahatsızlığı nedeniyle okula gidemiyor. Yazdığı mektubunda bilgisayar ve imzalı Eskişehirspor forması isteyen Batuhan’a, sürpriz yapmak istedik. Mektubu okuduktan sonra hemen Eskişehirsporlu yöneticilerle iletişime geçtik. Vakfın proje ekibi konuyu yetkililere aktardık. Eskişehirspor Başkan Vekili Ahmet Yalçın da Eskişehirspor’un hep birlikte böyle bir projeye destek olmaktan mutluluk duyacağını söyledi. Daha sonra bütün Eskişehirsporlu futbolcuların imzaladığı bir Eskişehirspor forması, yine imzalı bir futbol topu ve Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser tarafından hediye edilecek olan dizüstü bilgisayarı alıp, Batuhan’ın evine giderek hediyelerini verdik.”

Özkaya, Batuhan’ın hayalini gerçekleştirmek için ziyarete Eskişehirsporlu futbolcular Engin Bekdemir ve Mehmet Feyzi Yıldırım ile kulüp yöneticilerinin de katıldığını belirtti.

Batuhan ise ziyaretin kendisini heyecanlandırdığını dile getirerek, “Böyle bir şey yaşayacağımı hiç düşünmezdim. Bu ziyaret ve hediyeler beni çok sevindirdi. Ben zaten Eskişehirsporluyum. Hayalimin gerçekleştiği için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonrası futbolcular ile Batuhan fotoğraf çektirdi.